Зробимо Україну
| Разом!
ПУНКТИ ПРИЙОМУ
Прийшов час діяти
Користуватись багаторазовим, сортувати, переробляти, відповідально споживати
  • Понад 10 мільйонів тонн відходів утворюється щороку, але лише малий відсоток з них сортується та переробляється.
  • 93% відходів потрапляє на звалища, що становить серйозну загрозу навколишньому середовищу та здоров'ю людей.
  • 6 тисяч офіційних сміттєзвалищ займають площу близько 9 тисяч гектарів, що еквівалентно площі міста Хмельницький.
КУДИ ЗДАВАТИ?
Звертайте увагу не на колір баку, а на напис на ньому.
1
Знайдіть пункт
Знайдіть найближчий пункт приймання вторсировини
2
Відсортуйте
Відсортуйте сировину відповідно до інструкцій станції або баку
3
Будьте уважні
Очистіть від залишків їжі, спресуйте, здайте на перероблення
Як правильно сортувати
Не можна викидати в сміттєвий бак: медичні відходи та маски, батарейки, лампи, побутову техніку, електроніку, ртутні термометри, опале листя.
Метал
Сортуємо:
Алюмінієві та консервні баночки, інші види металів.
Не сортуємо:
«Шуршики» з печива чи цукерок, металеві балончики від газу та дезодорантів, фольга з залишками їжі.
Пластик
Сортуємо:
Пляшки з маркуванням PET або PETTE; пляшки й флакони з маркуванням HDPE, PEHD, PE, кришечки, поліетилен у вигляді плівки.
Не сортуємо:
Одноразовий посуд, якщо відсутнє маркування або стоїть PVC.
Папір
Сортуємо:
Газети, каталоги, журнали, зошити, використаний папір, конверти, книжки без твердої обкладинки, картонні ящики та коробки, паперові пакети.
Папір не комкайте, а складайте рівно лист на лист.
Не сортуємо:
Серветки, чеки, вологий, жирний забруднений папір чи картон, одноразовий посуд, Tetra Pak (пакети з-під соку, молока).
Скло
Сортуємо:
Цілі та биті скляні пляшки, інші види скляних відходів.
Не сортуємо:
Кришталь, жаростійке та ударостійке скло, екрани телефонів, кераміку.
Тетра-Пак
Сортуємо:
Tetra Pak вид багатошарового пакування (картон, поліетилен, фольга), що найчастіше використовується як тара для молока та соку.
Упакування необхідно помити всередині та спресувати.
Небезпечні відходи
Сортуємо:
Батарейки та акумулятори, стара побутова техніка, ртутні термометри, люмінесцентні лампи, залишки масел та масляні фільтри, рештки клею, фарби, лаку та розчинів, медичні відходи, зокрема ліки та одноразові маски, хімікати та пестициди.
Органіка
Сортуємо:
Овочі, фрукти, листя, трава, хліб.
Не сортуємо:
Деревина, деревне вугілля, мушлі, рідини, м'ясні залишки, кістки.
Інше
Все, що залишилося після сортування:
Одноразовий посуд, зубні щітки, соломинки для пиття, ПВХ, що містить хлор, змішане пакування, чеки, папір з самоклейкою поверхнею, ламінацією, вироби з переробленого паперу, ударостійке скло від гаджетів, кістки, залишки м’яса, фломастери, засоби жіночої гігієни, підгузки, вологі серветки.
Речі та одяг:
Відремонтуйте, дайте їм друге життя або віддайте нужденним.
7 типів пластику
Основні типи пакування та маркування пластику
PET або ПЕТ
1 - поліетилен терефталат, PET або ПЕТ: пляшки з води, пива, косметичної продукції, молочних продуктів, рослинних олій. Переробляється.
PEHD (HDPE)
2 - поліетилен високої щільності, PEHD (HDPE): пляшки та пакети для молочних продуктів, косметичних засобів (шампуні), кришечки від пляшок, одноразовий посуд, контейнери для продуктів харчування, іграшки, різні ковпачки та кришки для пляшок та флаконів, міцні господарські сумки, фасувальні пакети та ящики. Переробляється.
PVC або ПВХ
3 - полівінілхлорид, PVC або ПВХ: меблі, упаковки побутової техніки, обгорток для сиру та м'яса, дитячих іграшок, пляшок для рослинних олій, взуття, медичної продукції.
Це найбільш отруйний та небезпечний пластик. При спалюванні утворюються високотоксичні хлорорганічні сполуки, небезпечні отрути – діоксини. Не піддається переробці.
PELD (LDPE)
4 - поліетилен низької щільності, PELD (LDPE): різні пакувальні матеріали, пакети для супермаркетів, CD, DVD диски. Переробляється.
PP або ПП
5 - поліпропілен, PP або ПП: посуд для гарячих страв, відра, одноразові шприци, кришки для пляшок, пляшки для кетчупів, стаканчики для йогуртів. Переробляється.
PS або ПС
6 - полістирол, PS або ПС: одноразовий посуд, контейнери для їжі, пакувальні таці для продуктів харчування в супермаркетах, виделки та ложки, фасувальні коробки для яєць. Не переробляється (окрім пінопласту).
OTHER
7 – інше: інші види пластмас, зокрема багатошарові упаковки або упаковки з суміші кількох видів пластику. За умови багаторазового використання, нагрівання може виділяти отруйний бісфенол А. Не піддається переробці.
МІФИ ПРО СОРТУВАННЯ
1
Все потрапить в одну купу
Усі відходи вивозить один сміттєвоз. Відсортовану вторинну сировину з контейнерів збирають спеціалізовані підприємства, які проводять ретельне сортування, а потім відправляють його на перероблення. Компанії економічно зацікавлені в тому, щоб не викидати вторсировину на звалища, якщо встановили свої баки у вашому дворі.
2
Для сортування потрібно багато місця
Всю вторинну сировину можна складати в одну коробку або пакет (помити і спресувати), відділяючи органічні відходи й сміття що не піддається переробленню в окреме відро. У день здачі вторинної сировини розділити все на фракції. Організація простору залежить суто від кожного, домашня станція для сортування може займати мінімум місця завдяки сучасним підходам.
3
Переробити можна все
Забруднена їжею вторсировина непридатна для перероблення, так само як вологі серветки, вушні палички, зубні щітки, засоби гігієни, соломинки, чеки, бавовняні диски, одноразовий посуд, кришталь, жароміцне та стійке до ударів скло. І це ще не повний список! Тому рекомендуємо користуватись екологічними альтернативами та багаторазовим пакуванням, уникати всього одноразового.
4
Речі з переробного матеріалу неякісні та шкідливі для здоров’я
Існують спеціальні стандарти на виробництві, які порушувати не можна. За ними уважно слідкують виробники. Товари, які містять небезпечні речовини, не будуть допущені до продажу. Одяг на основі переробленого пластику випускають такі відомі світові бренди, як Nike, H&M, Levi’s, Topshop, Marks&Spencer, Max Mara, які не будуть ризикувати своєю репутацією.
5
Більшість не сортують, сортування одного ситуацію не врятує
Навіть здаючи лише макулатуру за рік можна врятувати не одне дерево, а за все життя може назбиратися цілий ліс. Окрім того, вторсировина може стати матеріалом для створення нових речей. Зокрема, нещодавно з 16 перероблених пластикових пляшок компанія Nike випустила по 1 футболці.
Соціальна відповідальність кожного
Від початку 2022 року в Україні щодня ми стикаємося з екоцидом та екологічними катастрофами, які не лише загрожують нашому здоров'ю та довголіттю, але й негативно впливають на наше життя та навколишнє середовище:

  • 951,286 тонн відходів від знищеної військової техніки відбуваються лише за період 2022-2024 років.
  • Площа засмічених земель становить 19,087,010 м², що еквівалентно площі близько 2,7 тисяч футбольних полів.
  • Площа забруднених грунтів становить 788,101 м², що відповідає площі близько 97 футбольних полів.

Це не лише свідчення безвідповідального ставлення до навколишнього середовища, але й загроза здоров'ю населення та екологічній стабільності нашої країни. Інформація з зафіксованими злочинами проти українського довкілля оновлюється щодня на сайті ecozagroza.gov.ua

"Участь кожного важлива, ваші маленькі щоденні еко кроки позитивно вплинуть на відновлення нашого довкілля! Екоцид в Україні – це виклик для нас всіх. Відновлення знищених, зруйнованих, забруднених екосистем, від яких залежить якість повітря, води, землі, їжі, здоров’я – це невідкладна необхідність для нашого сьогодення та майбутніх поколінь!" - Юлія Мархель, екоактивістка, дослідниця, лідерка найбільшого екоруху України.
ПРО ПРОЄКТ
Створюємо разом!
Сортуємо щодня!
"Національна мапа пунктів прийому вторинної сировини" є важливою соціальною ініціативою для України, спрямованою на створення якісної інфраструктури для сортування відходів та формування культури правильного поводження з ними.

Офіційна сторінка проєкту виступає в ролі живої платформи, на якій кожен має можливість організувати логістику вторинної сировини, шукати, відмічати/видаляти пункти прийому та здавати сировину. Особливістю інтерактивної мапи є широка мережа точок приймання, яка охоплює як спеціалізовані пункти, так і невеликі станції в організаціях з адресою та контактами телефону.

Проєкт має амбітні плани на майбутнє, спрямовані на створення мережі точок, яка повністю покриє Україну від великих міст до маленьких селищ.

Важливо! Інформація на сайті НЕ оновлюється автоматично, декілька днів проходить перевірка інформації. Волонтери відіграють важливу роль у ручній модерації цієї живої платформи. Вони відповідають за регулярне оновлення та підтримку інформації на сторінці проєкту, а також за взаємодію з користувачами та вирішення можливих питань чи проблем.

Організатори закликають всіх українців долучатися до проєкту та допомагати один одному під час сортування. Діліться своїми знаннями та досвідом, мотивуйте інших та поширюйте інформацію про сайт у соціальних мережах за хештегом #recyclingpointsorg

Захищати важко, соортувати не важко. Сформуємо національну мапу пунктів прийому вторинної сировини разом!

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ
РУХ «LET'S DO IT UKRAINE»
МІЖНАРОДНИЙ МОЛОДІЖНИЙ РУХ
«SCHOOL RECYCLING WORLD»
ПРО НАС
Проєкт створено Всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it Ukraine» за підтримки компанії PepsiСo Україна, PepsiСo Foundation з метою формування культури правильного поводження з відходами в Україні.
КОНТАКТИ
ГО “ВМР «Let's do it Ukraine»
01001, Київ 1, а/с 1525
letsdoitukraineinfo@gmail.com
Ми використовуємо наші і сторонні cookies щоб поліпшити ваше враження і наші сервіси, аналізуючи перегляди на нашому сайті. У разі продовження використання сайту ви підтверджуєте згоду на використання cookies.
Погодитись